A JODO egy olyan fegyveres harcművészet, amelyben a bot, azaz a JO (amely 128 cm hosszú, 2,4-2,5 cm átmérőjű japán fehértölgyből készül) használatát sajátítják el a gyakorlók. Ez egy fegyveres kontakt harcművészet! Ez azt jelenti, hogy két partner gyakorolja és – bár limitált erővel végrehajtott – ütések és vágások. Páncél azonban nincs, így azoknak ajánljuk, akik nem riadnak vissza attól, ha néha kapnak egy kisebb ütést. Ezért is kell a JODOhoz nagyon komoly koncentráció és rendíthetetlen bátorság.

A Jodo, egy japán harcművészet, amely a „jo” nevű hosszú bot (kb. 128 cm hosszú) használatára összpontosít. A Jodo gyakorlása során a gyakorlók tanulják, hogyan használják a jo-t a támadások elhárítására és ellentámadásra és az ellenfél legyőzésére.

A Jodo eredete az ősi Japánban keresendő, és gyökerei szorosan kapcsolódnak az iaido-hoz és a kendo-hoz. A korai formái a szamurájok által fejlesztett védekezési technikákon alapulnak, amelyeket a fegyveres konfliktusokban való túlélés érdekében alkalmaztak. A modern Jodo kialakulásában a legjelentősebb alakot a 17. század elején élt Muso Gonnosuke Katsuyoshi sensei képviselte. Ő fejlesztette ki a Shindo Muso Ryu nevű iskolát, amely az egyik legismertebb Jodo stílus a mai napig.

A Jodo gyakorlása nemcsak a fizikai erőt és ügyességet fejleszti, hanem segít a koncentrációban, az egyensúlyban és a koordinációban is. Emellett fontos szerepet kap a tisztelet és a fegyelem fejlesztése. Manapság a Jodo világszerte gyakorolt és tanított harcművészet. A gyakorlók különböző stílusokban tanulhatják. Ezek közül a Shindo Muso Ryu a legelterjedtebb. Ezen belül elkülönítjük a Tokyo és a Fukuoka irányzatot. A Jodo egy olyan harcművészet, amelynek gyakorlása lehetőséget nyújt a testi és szellemi fejlődésre egyaránt.

Ezt a harcművészetet páros formagyakorlatokon keresztül gyakoroljuk. Katákból létezik egy mindenki által tanult “standardizált” 12 katából álló sorozat. Ezeket hívjuk Seitei katáknak. Ezen kívül léteznek egyedi stílusok (ryu). Mi a Shindo Muso Ryu Tokyo irányzatát gyakoroljuk. Ennek nem csak a bot-kard párharc képezi a részét, hanem a „kenjutsu” (kard-kard) „tanjo” (rövid bot) illetve a „kussarigama”, a „jutte” de még a „hojo jutsu” is.

Kérdésed van?
Vedd fel velünk a kapcsolatot!

Vedd fel velünk a kapcsolatot!