Klubvezető

Bota Norbert

Iaido – 5. dan

Jodo – 5. dan

Aikido – 3. dan

Telefon: +36204276184
Facebook: Kiryoku Budapest
Magamról:

Bota Norbert vagyok a Kiryoku Budapest dojo alapítója és vezetője. Kisgyermekként hiperaktív voltam, így szüleim és tanáraim egyöntetűen a sportolás irányába tereltek. 4 éves koromtól kezdtem el úszni és egészen 11 éves koromig tartott a lelkesedés. Sajnos a csapatunk darabokra hullott, hiába próbálkoztam több másik egyesületnél is végül az abbahagyás mellett döntöttünk és az akkori testnevelő tanárok javaslatára, hogy önfegyelmet tanuljak a harcművészetek irányába fordultam. 1998 októberében léptem át először dojo ajtaján, aikidot kezdtem tanulni Zabó Ákos irányítása alatt. Az első találkozásom az iaidoval és a jodoval egy Visegrádi táborban volt Bokor Judit és Nagy Lajos vezetésével. 2001-ben ismertem meg Kozsuharov Ognjan-t, akit mindenki csak Oginak ismer és 2004-től kezdve az ő edzéseire is elkezdtem járni. Ahogy telt-múlt az idő a pusztakezes technikák mellett egyre inkább hangsúly helyeződött a fegyveres gyakorlásokra is, melyeket egy kósza gondolattal a jodo és az iaido tanulásával szándékoztam fejleszteni. 2009 januárjában kezdtem el a jodo edzéseket rendszeresen látogatni, majd Ogi sensei-el egy májusi Szófia + Thesszaloniki túra után az iaido is mellé szegődött. Nem sokkal később elkezdtem aikidot tanítani keresztanyám élettársa, Kósa Tibor dojojában. Az egyik edzés utáni szabad iaido+jodo gyakorlásom alatt pár lelkes aikidoka elém állt, hogy tanulni szeretnék az iaidot és jodot. Kezdeti ellenkezésem után végül belementem és ahogy a közös munka haladt egyre inkább éreztem azt, hogy az iaido és a jodo az én utam. A nagy váltást azt gondolom, hogy a 2014-es „Special handsake” hozta meg, mely kapcsán René Van Amersfoort sensei engedélyezte a Kiryoku név használatát és megalakult a Kiryoku Budapest. Az aikidot nem sokkal a COVID lezárások előtt hagytam abba, nem kizárt, hogy egyszer még visszatér az életembe. 2014 óta amatőr hobbistaként triatlonozni is szoktam a harcművészetek mellett is, első maratonomat 2014-ben futottam, majd 2016-ban (Hollandia – Maastricht) és 2018-ban (Roth) teljesítettem az Ironmant is. A dojoban próbálok mindenkit a kardio edzések irányába is terelgetni, több-kevesebb sikerrel, azonban végtelenül büszke vagyok, hogy a klubtagokkal csapatban teljesítettük 2020-ban az Ultra-Tisza-Tó futóversenyt, majd 2021-ben az Ultrabalatont is. Dojonkban a sérülések megelőzése és kezelése érdekében időről-időre gyógytornásszal is kapcsolatban állunk.

A Kiryoku Budapest Története:

2011 Októberében az egyik Aikido edzésem után meglepődve álltam szemben egy kis csoporttal, akik csillogó szemmel néztek rám a szamurájkard láttán. Aznap épp JODO-ból 2. dan és IAIDO-ból 1. dan vizsgára készültem. A látottak nyilvánvalóan felkeltették az érdeklődésüket, azonban abban az időben még csak a egy átlagos tanulóként tekintettem magamra (gyakran még most is ), így viccesen megpróbáltam lebeszélni őket arról, hogy tőlem akarjanak tanulni mondván, hogy ezek a harcművészetekben való útmutatásokat jobb egy magasabb fokozattal rendelkező egyéntől tanulni. Ennek ellenére hajthatatlanok voltak, így hát végül mesterem, Kozsuharov Ognjan (Ogi sensei) tanácsára, és belekezdtünk a közös munkába. Az edzéseken kívül többen csatlakoztak különböző szemináriumokra is, ami további lendületet adott a kezdeti lelkesedésnek. 2014-ben, a Szófiai jodo és iaido táborban, René van Amersfoort sensei – Ogi sensei mestere – engedélyt adott a Kiryoku név használatára, ami az ő dojojának a neve, ezzel pedig hivatalosan is megalakult a Kiryoku Budapest dojo. Azóta szoros nemzetközi kapcsolatokat ápolunk szerte Európában, és évről évre magas rangú mesterekkel tartunk tábort mind az IAIDO, mind a JODO terén. Az idő múlásával a dojónk tagjainak a száma folyamatosan növekedett. Bár néhányan különböző okok miatt abbahagyták az edzéseket és a közös programok látogatását, bízunk benne, hogy ezek a távollétek csak ideiglenesek, és újra csatlakoznak hozzánk. Dojónkban az Össz-Japán Kendo Szövetség (ZNKR) seitei iaido és seitei jodo tanításai folynak, emellett a Muso Shinden Ryu (IAIDO) és Shindo Muso Ryu (JODO) koryu iskolák katáinak gyakorlása is része a mindennapi edzéseknek. Klubunk ajtaja mindenki számára nyitva áll, bármikor lehetséges a csatlakozni hozzánk!

 

Segédoktatók

Karádi Adél

  • Jodo – 4 dan
  • Iaido – 4. dan

 

 

 

 

 

 

Karádi Adél vagyok. 2012-ben kezdtem el az aikido tanulását, és alapító tagja vagyok a Kiryoku Budapest dojo közösségének. A JODO már az első pillanatban megfogott, és azóta is főként ebben a harcművészetben fejlődöm és gyakorolok. Azonban emellett az IAIDO is fontos része az életemnek, és rendszeresen gyakorolom ezt a harcművészetet is.

A JODO-ból és IAIDO-ból is jelenleg 4. dan fokozattal rendelkezem. A JODOés az IAIDO nem csupán harcművészetek számomra; ezek az életem részévé váltak, és általuk folyamatosan fejlődöm mind fizikailag, mind szellemileg. Büszke vagyok arra, hogy része lehetek a Kiryoku Budapest dojo közösségének, és mindig nyitott vagyok arra, hogy új embereket ismerjek meg és együtt gyakoroljunk.

Remélem, hogy hamarosan találkozunk az edzőteremben vagy egy közös eseményen, és együtt fejlődhetünk tovább ezekben a gyönyörű harcművészetekben!

Farkas Bálint

  • Iaido – 4. dan
  • Jodo – 3. dan
  • Aikido – 1. dan

 

 

 

Farkas Bálint vagyok, és szeretnék röviden bemutatkozni. A harcművészetek mindig is fontos szerepet játszottak az életemben, már gyermekkoromtól fogva érdeklődtem irántuk. Az első judo fokozatomat hat évesen szereztem, bár ez inkább csak egy „egyszerű edzés” volt, ahová édesapám vitt el.  1999-ben kezdtem el komolyabban harcművészetekkel foglalozni az aikido tanulásával, mindössze tizenhárom évesen.

2013-ban kezdtem el az IAIDO-t, majd négy évvel később, 2017-ben kezdtem el a JODO gyakorlását is. Bár több helyen edzettem az évek során, 2016-tól főként a Kiryoku Budapest dojoban található edzőteremben gyakorolok. Ennek ellenére mesterem továbbra is Ogi Sensei maradt, akinek köszönhetem az alapokat és a folyamatos támogatást.

Leginkább az IAIDO hívője vagyok, és elsősorban ebben a művészetben találom meg a legnagyobb örömömet és kihívásokat. Ugyanakkor büszke vagyok arra is, hogy a JODO gyakorlása során mindkét magyar válogatott tagja lehetek.

A klubon belül a hazai iaido szemináriumok szervezésével és a külföldi utazások-ban szoktam segíteni klubunkat. 2023 óta a magyar iaido válogatott másodedzőjeként is tevékenyedem.

Jelenleg IAIDO -ban 4. dan, míg jodoban 3. dan fokozattal rendelkezem. Az edzések során mindig arra törekszem, hogy továbbfejlődjek mind fizikailag, mind szellemileg, és hogy minél jobb harcművészként kerüljek ki minden edzésből. Ebben igyekszem segíteni a többi klubtársunkat is.

Barátaink:

Kiryoku Zoetemeer: https://www.dojokiryoku.nl/

Kiryoku Torino: https://kiryoku.it/

SHINBUKAN SOFIA

YUDOKAN DOJO THESSALONIKI

Kérdésed van?
Vedd fel velünk a kapcsolatot!

Vedd fel velünk a kapcsolatot!